All for Joomla All for Webmasters

TJ Slovan Varnsdorf - O nás...

O Nás

Sportovce TJ Slovan Varnsdorf pravidelně podporuje město Varnsdorf finančními příspěvky z Grantovém programu a Koncepce sportu.

Historie

V roce 1911 byla ve Varnsdorfu založena organizace Sokol. O rok později se uskutečnila první sokolská slavnost a v roce 1928 uspořádala severočeská Főgnerova župa svůj první župní slet. Slavnostního pochodu městem se zúčastnilo na 1500 sportovců. Gymnastům a dalším sportovním oddílům patřila tělocvična - Sokolovna, oblíbený lední hokej se ale hrál na zamrzlém rybníku Kočka.

• Rok 1911 založena organizace Sokol
  • Rok 1912 první sokolská slavnost
  • Rok 1928 Főgnerova župa
  • První utkání na přírodním ledě se uskutečnilo v roce 1936. Za druhé světové války, stejně jako všude, sportovní život ustal. 16. prosince 1945 byl Sokol obnoven. V roce 1948 už měl varnsdorfský Sokol 870 členů, z toho více než jednu pětinu tvořila mládež a děti. Varnsdorfské fotbalové mužstvo Hraničář hrálo na hřišti u nádraží. V roce 1950 se městské sportovní oddíly spojily do jednoty Slovan Varnsdorf.

• Rok 1936 první utkání na přírodním ledě
  • Rok 1945 byl Sokol obnoven
  • Rok 1950 spojení do jednoty Slovan Varnsdorf
  • V roce 1967 se v dolíku u staré školy začal stavět nový stadion, který byl otevřen v roce 1975 a na místě hřiště u nádraží byly postaveny nové budovy podniku Velveta. Dnes jsou ve městě kromě toho ještě zimní stadion, sportovní hala, tenisové kurty a krytý plavecký bazén.

• Rok 1967 stavba stadionu
  • Rok 1975 byl stadion otevřen
  • Zimní stadion, sportovní hala, tenisové kurty a krytý plavecký bazén
  • “Sport je dobrý, když je dramatický
    a když se nikdo nefláká.”
    TJ SLOVAN VARNSDORF
    Chcete odebírat novinky ? Stačí zadat Váš email. Služba je chráněna proti SPAM a SCAM.